To nejlepší s nikonem z6

Letos na jaře jsme od českého zastoupení firmy Nikon dostali příležitost otestovat profesionální kit na natáčení videa. Řeč je samozřejmě o Nikonu Z6.

Fullframeová bezzrcadlovka Nikon Z6 s možností externího záznamu v nejvyšší možné kvalitě 4K_30fps_10bit s profilem NLog v kodeku Apple ProRes HQ. To vše za pomoci externího rekordéru Atomos Ninja V. Objektiv Nikkor Z 24mm f1.8 S – line a kamerová klec smallrig.

Nutno říci, že doposud jsme pracovali “pouze” se zrcadlovkami Nikon D5600 což se s novým Zetkem jaksi nedá srovnávat.. O to ale bylo naše nadšení z nových možností větší!

Zetko jsme nejvíce používali v kombinaci se zmíněným rekordérem Atomos Ninja V díky jeho schopnosti zaznamenat 10bit video a profilem NLog pro zachování co nejvyššího dynamického rozsahu. Přidejte skvělý, bezztrátový kodek určený hlavně pro snažší postprodukci – Apple ProRes HQ, možnost nahrát až šest různých LUT pro barvení obrazu, funkce jako zebra, focus peaking, false colour atd atd..Prostě plnohodnotný nástroj pro tvorbu videa!

V tomto blogu bychom Vám rádi představili ty nejzajímavější projekty, které vznikly po dobu našeho testování. Jako první tady máme Z6 Showreel – to nejlepší, co se nám se “Zetkem” povedlo natočit!

Maxstorm – Jedovnica edition

Max (celým jménem Maximus Curtis :)) je kříženec ridgebacka ale hlavně je to jeden z nejrychlejších psů, kterého budete mít šanci potkat nejen na českých trailech.

Nechtěli jsme psát žádné složité scénáře (k tomu se s Maxem ještě dostaneme ) místo toho jsme zvolili jednoduchý příběh o člověku a jeho nejlepším parťákovi, o bezstarostné vyjížďce v naší oblíbené Jedovnici. Držte si klobouky, bude to jízda!

Z6 umí skvělou slowmotion až 120fps ve full HD což se nám náramně hodilo.

Fabia RS

Leova nablýskaná Fabia RS v našlapaným editu s vůní benzínu a spálenejch gum. Přidejte nekompromisní obrazovou kvalitu Nikonu Z6 a na další bombu máte zaděláno.

Mrkněte, jak jsme tohle video stříhali 🙂

Martin Bouda – My Way of Carp Fishing

Věděli jste, že rybářská videa jsou stále více populární? Většina rybářů dnes do svého vybavení počítá i kameru a stativ!

Marťas je ale jinej profík a proto si zavolal na pomoc nás. Společně jsme objeli několik krásných vod, chytli nespočet kaprů a vznikla z toho tahle romantika. 

Příběh dresu – Marky sport

Marky je mladá firma zabývající se výrobou sportovních dresů. Využívají moderní technologie a zároveň se zaměřují na kvalitní, řemeslnou výrobu což bylo hlavním námětem pro jejich promo video.

KIA pomáhá

Společný projekt automobilky KIA, nadace Seniorem s radostí a domu pro seniory ADP Sanco s cílem pomáhat seniorům v době pandemie Koronaviru.

Pan Miloslav Karásek se léčil s totální endoprotézou na svojí chalupě u Plumlovské přehrady a my mu společně s Karolínou a Brendanem z ADP Sanco dovezli roušky a trochu Bystročického zelí zbrusu novou Kií Sportage. 

Tomáš a Lucie – svatební klip

Celé naše testování Nikonu Z6 nemohlo skončit lépe než svatbou. Dva zamilovaní lidé a jedna netradiční svatba v historickém centru Olomouce. Ani trocha deště nás nemohla odradit a hned po obřadu jsme zamířili do tropických skleníků na výstavišti Flóra.

Tomášovi a Lucii přejeme spoustu lásky!

Natáčení s Nikonem Z6 je radost! Za necelé dva měsíce našeho testování asi nebylo dne kdybychom neměli chuť se Zetkem něco tvořit. Každý den jsme objevovali nové a nové funkce, které nás neustále posouvali dopředu. 

Nikon Z6 je profesionální nástroj pro všechny tvůrce, kteří to se svou tvorbou myslí vážně.

Naše velké díky patří samozřejmě firmě Nikon za skvělou příležitost!

@nikoncz